ГАДААД ХЭЛНИЙ БАГШ НАРЫН ЗААХ АРГА ЗҮЙН СУРГАЛТ

МУИС-ийн Завхан сургуулийн  40-н жилийн ойг тохиолдуулан Ерөнхий Эрдмийн тэнхимээс Завхан аймгийн Ерөнхий боловсролын сургуулиудын гадаад хэлний багш нарын дунд Заах арга зүйн сургалтыг зохион байгуулахаар шийдвэрлэж зардал төсвийг баталсан юм.
Энэ дагуу сургалтыг аймгийн Боловсрол соёлын газар, Завхан сургуулийн Ерөнхий эрдмийн тэнхим хамтран зохион байгууллаа. Сургалтыг МУИС-ийн  Завхан сургуулийн Энх тайваны корпусын Сайн дурын мэргэжилтэн Карин Айвис, Жавхлант цогцолбор сургуулийн Энх тайваны корпусын Сайн дурын мэргэжилтэн Брайн, 3-р сургуулийн Энх тайваны корпусын Сайн дурын мэргэжилтэн Виржинна нар удирдан явууллаа. Сургалтыг 2014 оны 04 дүгээр сарын 1-3 өдрүүдэд Завхан сургууль  дээр тусгай хөтөлбөрийн дагуу амжилттай зохион байгуулж  дараах сэдвүүдээр хийв.Үүнд:

1. Student Centered Methodologies
  2. Student Motivation OR Teaching Reading
  3. Using Technology OR Classroom Management
  4. Finding/Developing Resources OR Teaching Descriptions
  5. Lesson Planning
  6. Student Motivation OR Teaching Listening
  7. Using Technology OR Teaching Speaking
  8. Finding/Developing Resources OR Critical Thinking

Сургалтанд Завхан аймгийн Улиастай сумын 5 сургуулийн гадаад хэлний багш нар мөн сумуудаас  Яруу, Тосонцэнгэл, Дөрвөлжин, Сантмаргац, Ургамал, Шилүүстэй, Цагаанчулуут, Баян-Тэсийн гадаад хэлний нийт 45  багш  оролцлоо.DSCF3634

1. Student Centered Methodologies
  2. Student Motivation OR Teaching Reading