Төгсөгчид

Сургууль нь төгсөгчдөөрөө бахархана, төгсөгчид нь мэргэжлээрээ бахархана.

Сүүлийн жилүүдэд дэлхий ертөнцөд үйлдвэрлэл, технологи, оюун ухааны чөлөөт сэтгэлгээ, шинжлэх ухаан асар хурдан хөгжиж байна. Нийгмийн хөгжлийн цаашдын чиг хандлагыг ажиглахад мэргэжил боловсролыг дээдлэх, шинжлэх ухааны сэтгэлгээг хөгжүүлэх нь тэргүүлэх үүрэгтэй гэдэг нь тодорхой болж байна. Монголд шинжлэх ухааны мэргэжилтнийг бэлтгэх, шинжлэх ухааныг хөгжүүлэхэд манай Физик электроникийн сургуулийн оруулж буй хувь нэмэр их юм. Энэ их үйлсийн эхлэлийг эргэн санах нь түүхийн нэгэн хуудас билээ.

 

ТӨРИЙН ШАГНАЛТАН

1990

Жамъяны

БЭХ-ОЧИР

1970 оны төгсөгч

1994

Ойдовын

БАТ-ЭРДЭНЭ

1973 оны төгсөгч

АРДЫН БАГШ

2002

Оролжавын

ОТГОНСҮРЭН

1956 оны төгсөгч

2011

Бадамсүмбэрэлийн

БАНЗРАГЧ

1962 оны төгсөгч

МОНГОЛ УЛСЫН ШИНЖЛЭХ УХААНЫ АКАДЕМИЙН ГИШҮҮН (АКАДЕМИЧ)

 

1961

Дамбаравжаагийн

БАТСУУРЬ

1947 оны төгсөгч

 

Бадамын

ЛХАМСҮРЭН

1972 оны төгсөгч

1964

Ганжаагийн

АЮУШЖАВ

1946 оны төгсөгч

1975

Намсрайн

СОДНОМ

1946 оны төгсөгч

 

Бадамтөрийн

БАЛДОО

1947 оны төгсөгч

1991

Цээпилдоржийн

БААТАР

1968 оны төгсөгч

2006

Бадрахын

ЖАДАМБА

1977 оны төгсөгч

 

Содномын

ЭНХБАТ

1979 оны төгсөгч

2011

Равдандоржийн

ТОГОО

1975 оны төгсөгч

Шинжлэх ухааны гавьяат зүтгэлтэн

2000

Даржаагийн

ЧҮЛТЭМ

1952 оны төгсөгч

2002

Ойдовын

ЛХАГВА

1961 оны төгсөгч

2008

Чүлтэмийн

ЛХАГВАЖАВ

1974 оноос МУИС-д багш

2009

Цэдэн-Ишийн

НЯНДАГ

1952 оны төгсөгч

Монгол Улсын Гавьяат багш

1941

Цэрэнпилийн

ШАРАВНЯМБУУ

1946 оны төгсөгч

1951

Мэнгэтийн

НАСАНБУЯН

1959 оны төгсөгч

1974

Жамбаагийн

ЦЭДЭНЖАВ

1946 оны төгсөгч

1981

Сүрэнгийн

БЯМБАЖАВ

1958 оны төгсөгч

 

Базарийн

ГОМБО

1953 оны төгсөгч

 

Ядамсүрэнгийн

ШАГДАРСҮРЭН

1960 оны төгсөгч

1988

Дорж

ДАМДИНЖАВ

1963 оны төгсөгч

1989

Гойровын

ГОМБОЖАВ

1964 оны төгсөгч

1992

Намсрайн

СОДНОМ

1946 оны төгсөгч

1997

Оролжавын

ОТГОНСҮРЭН

1956 оны төгсөгч

1994

Бадамсүмбэрэлийн

БАНЗРАГЧ

1962 оны төгсөгч

1998

Раашийн

МААБАЗАР

1964 оны төгсөгч

1999

Аюушийн

БАТНАСАН

1954 оны төгсөгч

2000

Цэндхүүгийн

ХАНД

1965 оны төгсөгч

2001

Намсрайжавын

АЛТАНГЭРЭЛ

1963 оны төгсөгч

 

Санжмятавын

НИНЖБАДГАР

1946 оны төгсөгч

2005

Түвдэнгийн

ГУН-ААЖАВ

1963 оны төгсөгч

 

Лувсангийн

ЧИМЭДДОРЖ

1970 оны төгсөгч                              

2006

Лундаагийн

БАТМӨНХ

1974 оны төгсөгч

2007

Хүрэлийн

СҮХБААТАР

1959 оны төгсөгч

 

Сономын

Ринчинхорлоо

1962 оны төгсөгч

2008

Голиминсээгийн

Шилагарди

1957 оны төгсөгч

2009

Минжүүр

Дүгэрсүрэн

1957 оны төгсөгч

 

Бадрахын

ЖАДАМБА

1977 оны төгсөгч

2010

Дашнямын

ДАМБАСҮРЭН

1963 оны төгсөгч

 

Баасанжавын

БАРАМСАЙ

1968 оны төгсөгч

 

Бадарчийн

ЦЭЭСҮРЭН

1972 оны төгсөгч

2011

Баажгайн

ДАЛХСҮРЭН

1957 оны төгсөгч

 

Пүрэвжавын

ЛХАГВАСҮРЭН

1974 оны төгсөгч

Соёлын гавьяат зүтгэлтэн

2008

Рэгжийбуугийн

НЯМДОРЖ

1977 оны төгсөгч

2010

Довдонгийн

ДАНЗАН

1977 оны төгсөгч

2012

Дамбын

ДАШДОНДОВ

1975 оны төгсөгч

 

Аж үйлдвэрийн гавьяат ажилтан

1977

Өлзийн

БЯМБАЖАВ

 

1982

Намсрайн

ТОГОО

1947 оны төгсөгч

1986

Cандаг

ДАГВАДОРЖ

1961 оны төгсөгч

2010

Шангишбайн

ЖУКЕЙ

1959 оны төгсөгч

МОНГОЛ УЛСЫН ОНЦ БӨГӨӨД БҮРЭН ЭРХЭТ ЭЛЧИН САЙД

1982

Жамбалын

БАНЗАР

1946 оны төгсөгч

 

Монгол улсын онц бөгөөд бүрэн эрхэт элчин

1959

Бадамын

ЛХАМСҮРЭН

1947 оны төгсөгч

1976

Бат-Очирын

ГОТОВ

1947 оны төгсөгч

1981

Бадамтөрийн

БАЛДОО

1947 оны төгсөгч

ЭРДМИЙН ЗЭРЭГ, ЦОЛ ОЛГОХ ДЭЭД ЗӨВЛӨЛ БОЛОН МУИС-ИЙН эрдмийн зөвлөлөөр БАТЛАМЖЛАГДСАН ПРОФЕССОР

1961

Намсрайн

СОДНОМ

1946 оны төгсөгч

1972

Дамбаравжаагийн

БАТСУУРЬ

1947 оны төгсөгч

1981

Даржаагийн

ЧҮЛТЭМ

1952 оны төгсөгч

1988

Долгорын

ХАЛТАР

1952 оны төгсөгч

1989

Оролжавын

ОТГОНСҮРЭН

1956 оны төгсөгч

 

Лхан-Аажавын

ДЭМБЭРЭЛ

1965 оноос МУИС-д багш

1990

Баажгайн

ДАЛХСҮРЭН

1957 оны төгсөгч

1993

Түвдэнгийн

ГУН-ААЖАВ

1963 оны төгсөгч

1997

Ойдовын

ЛХАГВА

1961 оны төгсөгч

 

Доржийн

НЯМАА

1963 оны төгсөгч

 

Нас-Уртын

ТҮГЖСҮРЭН

1971 оны төгсөгч

1998

Цэрэнсодномын

ГАНЦОГ

1984 оны төгсөгч

 

Санжмятавын

ДОРЖХАНД

1961 оны төгсөгч

2004

Эрхэмбаярын

ДАМДИНСҮРЭН

1967 оны төгсөгч

 

Хинаятын

ЦООХҮҮ

1974 оны төгсөгч

 

Дэлэгийн

САНГАА

1976 оны төгсөгч

2005

Шовоодойн

ГЭРБИШ

1962 оны төгсөгч

 

Сэрээтэрийн

ЛОДОЙСАМБА

1972 оны төгсөгч

 

Сүрэнгийн

ДАВАА

1976 оны төгсөгч

2007

Чүлтэмийн

БАЯРХҮҮ

1975 оны төгсөгч

 

Жүгдэрийн

СЭРЭЭТЭР

1964 оноос МУИС-д багш

2011

Гончигдоржийн

ХҮҮХЭНХҮҮ

1970 оны төгсөгч

2012

Банзаржавын

ОТГООЛОЙ

1974 оны төгсөгч

МУИС-ийн хүндэт профессор

1992

Магадсамын

ЛУВСАНДОРЖ

1947 оны төгсөгч

1995

Дэндэвийн

Түвдэндорж

1948 оны төгсөгч

1999

Гүсээлэйн

ОЧИРБАТ

1959 оны төгсөгч

2000

Банзрагчийн

БУРМАА

1962 оны төгсөгч

2001

Голиминсээгийн

Шилагарди

1957 оны төгсөгч

ШИНЖЛЭХ УХААНЫ ДОКТОРУУД (Sc.D)

1976

Ганжаагийн

АЮУШЖАВ

физик-математик

 

Бадамын

ЛХАМСҮРЭН

түүх

1978

Даржаагийн

ЧҮЛТЭМ

физик-математик

1980

Дэндэвийн

ТҮВДЭНДОРЖ

физик-математик

1984

Долгорын

ХАЛТАР

физик-математик

1987

Санжмятавын

ДОРЖХАНД

физик-математик

1990

Цэдэн-Ишийн

НЯНДАГ

сурган хүмүүжүүлэх

1991

Цээпэлдоржийн

БААТАР

физик-математик

1993

Доржийн

Нямаа

биологи

1994

Равдандоржийн

ТОГОО

Физик-математик

1995

Ойдовын

ЛХАГВА

Физик-математик

 

Зодовын

ОМБОО

Физик-математик

1996

Цэрэнсодномын

ГАНЦОГ

физик-математик

1997

Хинаятын

ЦООХҮҮ

физик-математик

 

Намсрайн

НАЦАГДОРЖ

 техник

1999

Түвдэнгийн

ГУН-ААЖАВ

физик-математик

2000

Миналийн

ДИНЕЙХАН

физик-математик

2001

Данидын

НАЙДАН

физик-математик

2002

Цэдэндамбын

СОДОВ

боловсрол судлал

 

Бадрахын

ЖАДАМБА

сурган хүмүүжүүлэх

 

Дэлэгийн

САНГАА

физик-математик

2007

Сэдэдийн

БАТХУЯГ

нийгэм

2008

Пүрэвийн

ЗУЗААН

физик-математик

ДОКТОРУУД (Ph.D)

1953

Намсрайн

СОДНОМ

физик-математик

1954

Лувсанцэрэнгийн

ШАГДАР

физик-математик

1955

Ганжаагийн

АЮУШЖАВ

физик-математик

1958

Дамбаравжаагийн

БАТСУУРЬ

физик-математик

1959

Раднаагийн

ЖИГЖИДДОРЖ

сурган хүмүүжүүлэх

1960

Бадамтөрийн

БАЛДОО

философи

 

Цэдэндамбын

СОДОВ

сурган хүмүүжүүлэх

1961

Галсангийн

ДАГВА

физик-математик

1962

Баригаагийн

БАТЖАРГАП

физик-математик

 

Даржаагийн

ЧҮЛТЭМ

физик-математик

1965

Балжиннямын

ТҮМЭН-ӨЛЗИЙ

хөдөө аж ахуй

 

Эрдэнэбатын

РАДНАА

сурган хүмүүжүүлэх

1966

Цэдэн-Ишийн

НЯНДАГ

сурган хүмүүжүүлэх

1967

Мусабайн

КАУСЫЛ

сурган хүмүүжүүлэх

1968

Гонгоогийн

ДОДОН

физик-математик

 

Гүсээлэйн

ОЧИРБАТ

физик-математик

1969

Доржийн

БААСАНЖАВ

физик-математмк

 

Гэндэнсүрэнгийн

БЯМБА

сурган хүмүүжүүлэх

 

Дамбын

ШАГДАР

физик- математик

1970

Дэндэвийн

ТҮВДЭНДОРЖ

физик-математик

 

Голиминсээгийн

ШИЛАГАРДИ

физик-математик

1971

Ойдовын

ЛХАГВА

физик-математик

 

Замоевын

БАДАМСАМБУУ

сурган хүмүүжүүлэх

 

Галсангийн

ДАГВА

сурган хүмүүжүүлэх

1972

Абишийн

МЕКЕЙ

физик-математик

 

Долгорын

ХАЛТАР

физик-математик

1973

Баажгайн

ДАЛХСҮРЭН

физик-математик

 

Ламжавын

ДАМБА

физик-математик

 

Магадсамын

ЛУВСАНДОРЖ

физик-математик

 

Оролжавын

ОТГОНСҮРЭН

физик-математик

1974

Түвдэнгийн

ГУН-ААЖАВ

физик-математик

 

Нолсоны

ДАЛХЖАВ

физик-математик

 

Лэгцэгийн

ӨВГӨН

физик-математик

1975

Чойжилсүрэнгийн

БЯМБАА

физик-математик

 

Доржийн

НЯМАА

физик-математик

1977

Өлзийхутагийн

БАВААСАН

физик-математик

 

Банзрагчийн

БУРМАА

физик-математик

 

Дашнямын

ДАМБАСҮРЭН

физик-математик

 

Нямын

ЖАДАМБА

физик-математик

 

Цэдэндамбын

СОДОВ

физик-математик

1978     

Жигжиддоржийн

ГАНЗОРИГ

физик-математик

 

Дамбын

МОНХОР

физик-математик

 

Гонгоогийн

ЧИМЭДДОРЖ

физик-математик

1979

Намсрайн

НАЦАГДОРЖ

эдийн засаг

1980

Доржийн

БЯМБАЖАВ

физик-математик

 

Дашийн

ГҮРЖАВ

сурган хүмүүжүүлэх

1981

Жирмэдоржийн

БААСАНДОРЖ

физик-математик

 

Цээпэлдоржийн

БААТАР

физик-математик

 

Раднаасүмбэрэлийн

ГОНЧИГДОРЖ

физик-математик

 

Миналын

ДИНЕЙХАН

физик-математик

 

Чойжилийн

РАДНАА

физик-математик

 

Гончигдоржийн

ХҮҮХЭНХҮҮ

физик-математик

 

Балдандоржийн

ЦЭМБЭЛ

физик-математик

1982

Дашдоржийн

БАТХУЯГ

физик-математик

 

Тугалын

ЖАНЛАВ

физик-математик

 

Юмбаярын

НАМСРАЙ

физик-математик

 

Баасангийн

НЭРГҮЙ

физик-математик

 

Нас-Уртын

ТҮГЖСҮРЭН

физик-математик

 

Хинаятын

ЦООХҮҮ

физик-мэтематик

 

Цэрэндашийн

АМАРСАНАА

сурган хүмүүжүүлэх

1983

Эрхэмбаярын

ДАМДИНСҮРЭН

физик-математик

 

Гэндэнгийн

СҮРЭНЖАВ

философи

1984

Содовын

БАТСҮРЭН

физик-математик

 

Намсрайжавын

ГАНБААТАР

физик-математик

 

Зодовын

ОМБОО

физик-математик

 

Сэрээнэнгийн

ТОГМИД

физик-математик

1985

Доржийн

ГАНБААТАР

физик-математик

 

Сүрэнгийн

ДАВАА

физик-математик

 

Дамдины

ДАГВАДОРЖ

физик-математик

 

Пүрэвийн

ЗУЗААН

физик-математик

 

Дамбаравжаагийн

ЛХАМСҮРЭН

техник

1986

Дамдины

ДАГВАДОРЖ

физик-математик

 

Бадрахын

ЖАДАМБАА

физик-математик

1987

Цэрэндоржийн

ДАШДОРЖ

физик-математик

 

Дугаажийн

МЯГМАРДОРЖ

физик-математик

 

Минжүүрийн

ЦЭРЭНЧИМЭД

физик-математик

 

Данзангомбын           

ДОРЖГОТОВ

техник

 

Сэдэдийн

БАТХУЯГ

сурган хүмүүжүүлэх

 

Базарын

ГОНЧИГ

сурган хүмүүжүүлэх

1988

Сандуйн

ДАНЗАН

физик-математик

 

Доржийн

ЖАРГАЛ

физик-математик

1989

Гармаагийн

БАТСҮХ

физик-математик

 

Чүлтэмийн

БАЯРХҮҮ

физик-математик

 

Равдандоржийн

ТОГОО

физик-математик

 

Содномын

ЭНХБАТ

физик-математик

 

Курманы

ОКАС

физик-математик

 

Хүрлээгийн

СҮХБААТАР

эдийн засаг

 

Ольга

БОРДАНОВА

биофизик

1990

Дэлэгийн

САНГАА

физик- математик

 

Мижидийн

БААСАНЖАВ

физик-математик

 

Шовоодойн

ГЭРБИШ

физик-математик

 

Цэрэнгийн

ДАМДИНСҮРЭН

физик- математик

 

Гэндэнгийн

НООНОЙ

физик-математик

 

Ойровын

ЦЭРЭНБАТ

физик-математик

 

Лувсанцэрэнгийн

ЭНЭБИШ

сурган хүмүүжүүлэх

1992

Цэрэнсодномын

ГАНЦОГ

физик-математик

 

Ширнэнгийн

НЯМБАА

физик-математик

 

Ишхүүгийн

ЧАДРААБАП

физик математик

 

Тогмидын

ЭРДЭНЭДЭЛГЭР

физик-математик

 

Арьхадын

ДОРЖГОТОВ

хууль зүй

 

Рэгжийбуугийн

НЯМДОРЖ

хууль зүй

 

Цагаачийн

БАТ-ӨЛЗИЙ

хөрс, агрохими

1993

Довдонгийн

ДАНЗАН

физик-математик

 

Чойжилжавын

ДЭЧИНПУНЦАГ

физик-математик

 

Банзаржавын

ОТГООЛОЙ

физик-математик

 

Цэдэнгийн

СҮХБААТАР

физик-математик

 

Содномхорлоогийн

ТӨМӨРБАТ

физик-математик

 

Сэр-Одын

ХҮРЭЛСҮХ

физик-математик

 

Балжиннямын

ЧИМЭД-ОЧИР

физик-математик

1994

Равсалын

РИНЧИНБАЗАР

физик-математик

 

Батжаргалын

ЭРДЭВ

физик-математик

 

Гавьшийн

ХАВДУБАЙ

сурган хүмүүжүүлэх

 

Раашийн

МААБАЗАР

сурган хүмүүжүүлэх

1995

Лочингийн

ХЭНМЭДЭХ

физик-математик

 

Нямхүүгийн

МӨНХЦЭЦЭГ

биофизик

1996

Лувсанцэрэнгийн

ЭНХЖИН

физик-математик

 

Баасанжавын

БАРАМСАЙ

сурган хүмүүжүүлэх

 

Мишиг-Очирийн

ЦОГБАДРАХ

биофизик

1997

Дүгэрийн

УЛАМ-ОРГИХ

физик-математик

 

Ядамын

БАЗАРСАД

физик-математик

 

Рэнцэнноровын

БАЗАРСҮРЭН

физик-математик

 

Бүлтгэрийн

ТҮМЭНДЭМБЭРЭЛ

физик-математик

 

Хоохдойн

ЧАГДАА

философи

1998

Дангаасүрэнгийн

ГАРМАА

физик-математик

 

Содномдаржаагийн

МЯГМАРСҮРЭН

физик-математик

1999

Мангаагийн

БААТАРХҮҮ

физик-математик

 

Ганбатын

БАТДЭМБЭРЭЛ

физик-математик

 

Лундаагийн

БАТМӨНХ

физик-математик

 

Баасанжавын

БАТЦЭНГЭЛ

физик-математик

 

Ванчигийн

БАЯР

физик-математик

 

Дуламын

ЖҮГДЭР

физик-математик

 

Шаравын

МӨНХЖАРГАП

физик-математик

 

Жамбалжавын

НЯМЖАВ

физик-математик

 

Долсүрэнгмйн

ТӨМӨРБААТАР

физик-математик

 

Рагчаагийн

ХОРОЛЖАВ

физик-математик

 

Сэнгээгийн

ЦЭЭПИЛ

сурган хүмүүжүүлэх

2000

Гомбожавын

АРИУНБОЛД

физик-математик

 

Банзарын

НАМЖИЛДОРЖ

физик-математик

 

Пунцагийн

УЛААНХҮҮ

физик-математик

 

Дашвал

ГАНХУЯГ

физик-математик

 

Жалцавын

БАТБАЯР

техник

 

Баасанжавын

ӨЛЗИЙХУЯГ

сурган хүмүүжүүлэх

2001

Дүгэрийн

УЛАМ-ОРГИХ

шинжлэх ухаан

 

Жигмэддоржийн

ВАНЧИНХҮҮ

физик

 

Гомбын

ЖАВЗАНХОРЛОО

сурган хүмүүжүүлэх

 

Минжүүрийн

ДҮГЭРСҮРЭН

сурган хүмүүжүүлэх

 

Жалсрайн

АЛДАРМАА

биофизик

2002

Агваанлувсангийн

УНДРАА

физик

 

Мишиг-Очирийн

ЦОГБАДРАХ

биофизик

2003

Жавын

ДАВААСАМБУУ

физик

2004

Пүрэвжавын

ЭНХБАЯР

биологи

 

Намсрайн

НАСАНБАТ

физик

 

Жамсрангийн

БАЯРМАА

физик

 

Лувсанвандангийн

ОЮУНБИЛЭГ

физик

 

Цэрэндаваагийн

ОЮУНЧИМЭГ

физик

2005

Цэнддаваагийн

АМАРТАЙВАН

физик

 

Дүгэрсүрэнгийн

ДАШДОРЖ

физик

 

Наранбаатарын

ДАШДОРЖ

физик

 

Сайнбилэгийн

БАЯННАСАН

физик

2006

Сандуйжавын

БОЛОРМАА

физик

 

Доржийн

БЯМБАЖАВ

цахилгаан холбоо

 

Дамбын

ЛХАГВАСҮРЭН

физик

 

Гомбожавын

БОЛД

физик

 

Цэдэнбалжирийн

ЭНХБАТ

физик

 

Нямжавын

ДОРЖДЭРЭМ

физик

 

Намсрайн

ЦОГБАДРАХ

физик

 

Адьяабатын

АМАРБАЯР

физик-хэрэглээ

 

Цогтгэрэлийн

ГАНТӨМӨР

математик

 

Бүрэндамбын

БАТ-УУЛ

физик

2007

Дашдоржийн

ЖАМЪЯН

физик

 

Цэрмаагийн

БААТАРЧУЛУУН

физик

 

Самбуугийн

МӨНХЦЭЦЭГ

физик

2008

Хорголхүүгийн

ОДБАДРАХ

физик

 

Чагдаагийн

СОДБИЛЭГ

физик

2009

Жүгдэрсүрэнгийн

БАТТОГТОХ

физик

2010

Норолхоогийн

НАРАНЦАЦРАЛТ

физик

 

Дүвжирийн

ГАНБАТ

физик

 

Барамсайн

БАЯРБАДРАХ

физик

 

Мягмаржавын

ОДСҮРЭН

физик

 

Батцэрэнгийн

БОЛОРМАА

физик

2011

Гомбажавын

АРИУНБОЛД

физик

 

Цэвээнжавын

МЯНГАНБАЯР

физик

 

Цэдэвдоржийн

ЧИМЭДЛХАМ

боловсрол судлал

 

Чимэдийн

ОДОНБААТАР

физик

 

Лханаажавын

НЯМ-ОЧИР

физик

2012

Дагвадоржийн

ИЧИНХОРЛОО

физик

 

Норовсамбуугийн

ТӨВЖАРГАЛ

физик

ТӨР НИЙГМИЙН ЗҮТГЭЛТНҮҮД

Эрдэнийн БАТ-ҮҮЛ                                     1981 оны төгсөгч

 

1990-1992

Ардын Их Хурлын депутат

1992-1996

Монголын Ардчилсан Намын улс төрийн судалгааны хүрээлэнгийн захирал, Монголын Үндэсний Ардчилсан Намын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга

1996-2000, 2004-2012

УИХ-ын гишүүн

2009

Монгол Улсын баатар

2012

Нийслэлийн Иргэдийн Төлөөлөгчдийн Хурлын сонгуульд Ардчилсан Намын жагсаалтыг тэргүүлэн оролцож намдаа ялалт авчирсан бөгөөд 2012 оны 8 сарын 7-ноос нийслэлийн засаг дарга бөгөөд Улаанбаатар хотын захирагчийн албыг хашиж байна.

 

Пунцагийн Улаанхүү                  1980 оны төгсөгч

 

1990-1992

Улсын Бага хурлын гишүүн, Хүнс хөдөө аж ахуйн дэд сайд

Норовын АЛТАНХУЯГ                 1981 оны төгсөгч

1996-2000

УИХ-ын гишүүн

1998

Монгол улсын Хөдөө аж ахуй үйлдвэрийн сайд

2004

Эвслийн засгийн газрын Сангийн сайд

2008 оноос

УИХ-ын гишүүн

2008-2012

МУ-ын тэргүүн шадар сайд

Ардчилсан Намын 5 дахь дарга

2008

2012 оноос

МУ-ын ерөнхий сайд

Рагчаагийн БАДАМДАМДИН          1980 оны төгсөгч

 1996-2000,2004-2008  УИХ-ын гишүүн

Рэгжийбуугийн НЯМСҮРЭН            1970 оны төгсөгч

2004-2008

УИХ-ын гишүүн

2008-2012

ХХААХҮЯамны сайдын зөвлөх

Чулуунбатын САЙНБИЛЭГ             1981 оны төгсөгч

2009 оноос

Ерөнхийлөгчийн тамгын газрын дэд дарга